Category: Պատգամավորներ

6-րդ նստաշրջան — Արևմտյան Հայաստանի Խորհրդարանի 1-ին գումարման պագտամավորներ (16.09.2017 թ.)

Արևմտյան Հայաստանի Ազգային Ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պագտամավորներ (փոփոխություններով և լրացումներով): Լիազորությունները հաստատվել են 16.09.2017 թ. կայացած 6-րդ նստաշրջանում:          Ազգանուն     Անուն Աբրահամեան Վրէժ Աթաքյան Վլադիմիր Ավետիսեան Կամո Ավետիսյան Պերճ Ավթանդիլյան Վանյա Արամյան Հրայր Բաբախանյան Վահան Բաբայան Հասմիկ Բաբայան Տիգրան Բալայան Դավիթ Բանգոյան Արմեն Բեգլարյան Լեվոն Գարեգինյան  Աշոտ Գյուլոյան Յուլիա …

Continue reading

4-րդ նստաշրջան — Արևմտյան Հայաստանի Խորհրդարանի 1-ին գումարման պագտամավորներ (17.12.2016 թ.)

Արևմտյան Հայաստանի Ազգային Ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պագտամավորներ (փոփոխություններով և լրացումներով): Լիազորությունները հաստատվել են 17.12.2016 թ. կայացած 4-րդ նստաշրջանում:          Ազգանուն     Անուն Աբրահամեան Վրէժ Աթաքյան Վլադիմիր Ավետիսեան Կամո Ավետիսյան Պերճ Ավթանդիլյան Վանյա Արամյան Հրայր Բաբայան Հասմիկ Բաբայան Տիգրան Բալայան Դավիթ Բանգոյան Արմեն Բեգլարյան Լեվոն Գայաեան Համբար Գասպարեան Սարգիս Ավատիս Գյուլոյան Յուլիա …

Continue reading

3-րդ նստաշրջան — Արևմտյան Հայաստանի Խորհրդարանի 1-ին գումարման պագտամավորներ (27.12.2015 թ.)

Արևմտյան Հայաստանի Ազգային Ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պագտամավորներ (փոփոխություններով և լրացումներով): Լիազորությունները հաստատվել են 27.12.2015 թ. կայացած 3-րդ նստաշրջանում:          Ազգանուն     Անուն Աբրահամեան Վրէժ Աթաքյան Վլադիմիր Ավետիսեան Կամո Ավետիսյան Պերճ Ավթանդիլյան Վանյա Արամյան Հրայր Բաբայան Հասմիկ Բաբայան Տիգրան Բալայան Դավիթ Բանգոյան Արմեն Գայաեան Համբար Գասպարեան Սարգիս  Ավատիս Գյուլոյան Յուլիա Գրիգորյան …

Continue reading

2-րդ նստաշրջան — Արևմտյան Հայաստանի Խորհրդարանի 1-ին գումարման պագտամավորներ (18.10.2014 թ.)

Արևմտյան Հայաստանի Ազգային Ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պագտամավորներ (փոփոխություններով և լրացումներով): Լիազորությունները հաստատվել են 18.10.2014 թ. կայացած 2-րդ նստաշրջանում:          Ազգանուն     Անուն Աբրահամեան Վրէժ Աթաքեան Վլադիմիր Ալեքսանյան Դավիթ Ալեքսանյան Սաթենիկ Ավետիսեան Կամո Ավետիսյան Պերճ Ավթանդիլյան Վանյա Բաբայան Հասմիկ Բաբայան Տիգրան Բալայան Դավիթ Բանգոյան Արմեն Գայաեան Համբար Գասպարեան Սարգիս  Ավատիս Գյուլոյան …

Continue reading

1-ին նստաշրջան — Արևմտյան Հայաստանի Խորհրդարանի 1-ին գումարման պագտամավորներ (18.01.2014 թ.)

Արևմտյան Հայաստանի Ազգային Ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պագտամավորներ: Լիազորությունները հաստատվել են 18.01.2014 թ. կայացած 1-ին նստաշրջանում:            Ազգանուն       Անուն Աբրահամեան Արմենակ Աբրահամեան Վրեժ Աթաքյան Վլադիմիր Ալեքսանյան Դավիթ Ալեքսանյան Սաթենիկ Առաքելյան Զաքար Ավագյան Կարինե Ավետիսեան Կամո Ավետիսյան Պերճ Բաբայան Հասմիկ Բաբայան Տիգրան Բալայան Դավիթ Գայաեան Համբար Գասպարեան Սարգիս Ավատիս …

Continue reading

Արմեն Տեր-Սարգսյան — Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) Նախագահ

Արմեն Տեր-Սարգսյան, Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) Նախագահ, ընտրվել է Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին նստաշրջանում՝ 18 հունվար 2014 թ.: Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) պատգամավոր Ընտրվել է 2013 թ. նոյեմբերի 22-ին ուղիղ ընտրությունների միջոցով Լիազորությունները հաստատվել են Խորհրդարանի առաջին գումարման առաջին նստաշրջանում 18.01.2014 թ.   Ծննդյան ամսաթիվ – 22.02.1960 թ. Please follow and like us:

Բաբայան Տիգրան — Խորհրդարանի պատգամավոր

Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) պատգամավոր Տիգրան Բաբայան  Ընտրվել է 2013 թ. նոյեմբերի 22-ին ուղիղ ընտրությունների միջոցով Լիազորությունները հաստատվել են Խորհրդարանի առաջին գումարման առաջին նստաշրջանում 18.01.2014 թ.   Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) Նախագահի տեղակալ Իրավական, օրենսդրական եւ պետական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Միջազգային հարաբերությունների եւ միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի անդամ Հայրենակցական, համայնքային եւ հայրենասիրական հասարակական միությունների հանձնաժողովի անդամ Ներքին …

Continue reading

Հարմանդայան Արմենակ — Խորհրդարանի պատգամավոր

Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) պատգամավոր Արմենակ Հարմանդայան  Ընտրվել է 2013 թ. նոյեմբերի 22-ին ուղիղ ընտրությունների միջոցով Լիազորությունները հաստատվել են Խորհրդարանի առաջին գումարման առաջին նստաշրջանում 18.01.2014 թ.   Հայրենակցական, համայնքային եւ հայրենասիրական հասարակական միությունների հանձնաժողովի նախագահ Հոգեւոր ոլորտի եւ կրոնի հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Իրավական, օրենսդրական եւ պետական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Պաշտպանության, ներքին գործերի եւ ազգային անվտանգության հարցերի …

Continue reading

Օհանյան Սաիդա — Խորհրդարանի պատգամավոր

Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) պատգամավոր Սաիդա Օհանյան  Ընտրվել է 2013 թ. նոյեմբերի 22-ին ուղիղ ընտրությունների միջոցով Լիազորությունները հաստատվել են Խորհրդարանի առաջին գումարման առաջին նստաշրջանում 18.01.2014 թ.   Ընտանիքի, կանանց եւ առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Հայրենակցական, համայնքային եւ հայրենասիրական հասարակական միությունների հանձնաժողովի անդամ Միջազգային հարաբերությունների եւ միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի անդամ Լրատվության հարցերի հանձնաժողովի անդամ Մշակույթի հարցերի հանձնաժողովի անդամ Երիտասարդության …

Continue reading

Գյուլոյան Յուլիա — Խորհրդարանի պատգամավոր

Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) պատգամավոր Յուլիա Գյուլոյան Ընտրվել է 2013 թ. նոյեմբերի 22-ին ուղիղ ընտրությունների միջոցով Լիազորությունները հաստատվել են Խորհրդարանի առաջին գումարման առաջին նստաշրջանում 18.01.2014 թ.   Մշակույթի հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Հոգեւոր ոլորտի եւ կրոնի հարցերի հանձնաժողովի անդամ Կրթության եւ գիտության հարցերի հանձնաժողովի անդամ Ընտանիքի, կանանց եւ առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի անդամ Երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի հանձնաժողովի անդամ   Ծննդյան …

Continue reading

Load more